Říjen 2008

Chinese Democracy starts now!

31. října 2008 v 23:12 | BatVin |  aktuální dění
(pokračování z minulého článku v této rubrice)
Okamžitě se spouští diskuze o tom, co znamenají 3 růná alba Chinese Democracy. Je celkem známá skutečnost, že Axl má okolo 60 pravděpodobně hotových písniček a zvěsti o tom, že Chinese Democracy by nemuselo být jen jeden disk prosakují již déle.Fanoušci okamžitě začínájí zjišťovat informace, jak to jde. I já jsem zašel do české pobočky Universal Music, měl jsem v kapse diktafon, abych měl všechno zaznamenané, pro případ, že by mi někdo řekl něco důležitého. Nic, o Chinese Democracy neměli vůbec tušení. Fanoušci po celém světě se mezitím dohadují na akcích jako stanování před prodejnami s deskami den před vydáním CD atd. Jeden fanoušek z holandska si všiml, že na stránkách nizozemského universal music (mimochodem dobře se s ním znám, opravuje mi slohy na němčinu) je v biografii GNR zmínka o CD, které vychází 23 listopadu. Pár hodin po tom, co se tato informace objevuje na fórech však tato zmínka i z nizozemských stránek mizí.Mezitím se z mnoha dalších zdrojů objevují informace o vydání alba 23. listopadu, hlavně od amerických fanoušků, kterým o tom pod nátlakem něco řekli zaměstnanci Best Buy.Konečně se na internetových stránkách Best Buy objevuje cd s názvem Chinese Democracy od Guns N' Roses. Bohužel, 3 verze se liší jen obalem.Záhy se na stejných stránkách objevuje i obrázek prvního coveru - přesně jak ho prezentoval Axl už v roce 2002, kolo opřené o zeď, na které je nasprejováno Guns N' Roses.
Okamžitě se najde spousta fanoušků, kterým připadá jako dobrý nápad přesně takový nápad někde nasprejovat na nějakou zeď.Koneckonců i já o tom přemýšlel, dokud jsem si nepřečetl článek o tom, jak policie zatkla skupinu fanoušků rockové skupiny Guns N' Roses za vandalství.Ovšem stále je spousta těch, co si je v podstatě jistá tím, že album nevyjde.Oficiální ohlášení vydání CD stále nikde a už mnohokrát to vypadalo tak, jako že Chinese Democracy vyjde…a nevyšlo.
Pokračování příště (zítra)

Kachny okolo čínské demokracie

30. října 2008 v 22:55 | BatVin |  ostatní zajímavosti o albu
Jak už to tak bývá u věcí často diskutovaných v médiích, i během roky trvajícího procesu nahrávání Chinese Democracy se zrodilo mnoho novinářských kachen a fám.
Před pár měsíci se například objevila informace, že Guns N' Roses by měli v rámci propagace svého nového alba účinkovat v reality show.Správá se velmi dobře šířila, protože to, že Axl Rose se vždy snaží chránit své soukromí jak to jde a ještě k tomu nenávidí novináře je celkem známá věc. Samozřejmě to byla úplná blbost, stejně jako nedávná informace, kterou jste se mohli dočíst i na některých prestižnějších zpravodajských serverech a to že Chinese Democracy by mělo být bluegrass album (něco na pomezí folku a country).K těm, kterým nikdo z fanoušků nemohl ani na první pohled uvěřit patří třeba ještě zpráva o tom, že ne Chinese Democracy by měl účinkovat basketbalista Shaq nebo to, že Axl Rose se již totálně zbláznil a byl spatřen v šatech s nápisem "jsem pěkné děvče".Byly tu ale i zprávy kterým kde kdo uvěřil. Například v roce 2006 se před vystoupením na Hammersteinu spekulovalo, že bývalý kytarista Slash se vrátil zpátky do skupiny..a před koncertem v Praze v roce 2006 jsem se taky dočetl v novinách, že se možná na koncertě objeví Slash a dokonce i Buckethead (bohužel jsem ten článek neschoval, bylo to myslim že v deníku 24 hodin).Horší následky měly falešné zvěsti o tajném koncertu GNR v roce 2003 v jednom malém klubu. Skupinka fanoušků která jim uvěřila a do klubu se ten večer dopravila (pár z nich dokonce stovky kilometrů), byla velmi zklamaná, když se nedočkali ničeho jiného, než velmi špatné revival skupiny AC/DC. Po této zkušenosti se už nikdo nenachytal na drby o koncertu GNR v roce 2004 v Budapešti, i přes to, že ti, kteří si tuto zprávu vymysleli na něj udělali i plakáty. A pak je zde mnoho zpráv, o které je skoro nemožné vyvrátit, ale opravdu nevěřím, že Axl letos řekl Kelly Osbourne (dcera Ozzyho), že jí chce ošukat.

Věci se dávají do pohybu

29. října 2008 v 19:25 | BatVin |  aktuální dění
Proč letos už od začátku roku věřím, že to je jiné než jakýkoliv jiný rok, a že album skutečně vyjde? Tím hlavním důvodem pro mě není to, že Axl Rose
předal hotové album nahrávací společnosti, ale to, že má letos kapela nového manažera - Irvinga Azoffa.Jestli je v hudební branži nějaký opravdu špičkový manažer, je to on. Měl na starosti třeba Christinu Aguileru a pro kapelu Eagles přišel s celkem převratným nápadem exkluzivního prodeje alba přes jediného prodejce (síť obchodů wal-mart v USA) a zajistil tak kapele v dnešní době neuvěřitelně vysoké číslo prodaných desek. Připadá mi pravděpodobné, že právě díky němu se situace okolo nevydatelného alba Chinese Democracy začala rychle zlepšovat. V létě se z něj poprvé oficiálně objevila písnička na veřejnosti - prostřednictvím hry na konzole Rock Band II. Možná se to zdá jako debilní nápad, pravdou ale je, že v dnešní době je to celkem účinný způsob propagace alba.
Po prázdninách začaly prosakovat informace, že album by už skutečně mělo vyjít..a že pro něj bude platit podobná smlouva jako kdysi pro Eagles, v případě Chinese Democracy by to měl být obchodní řetězec Best Buy (mimo USA se album bude prodávat všude). Tyhle drby umocnil fakt, že jeden ze zaměstnanců Best Buy si na jedné jejich oslavě mobilem nahrál 3 nové písničky od GNR, které tam jeho šéf pouštěl.Oficiálně však stále o vydání Chinese Democracy neexistovala žádná zmínka a tak nám, fanouškům, nezbylo nic jiného, než si najít informace sami. Jeden z kolegů v USA využil chvilku nepozornosti zaměstnanců v Best Buy - prodavač odešel na chvíli od počítače, kde byl přihlášený. Onen fanoušek okamžitě přiskočil k počítači a než se nebohý zaměstnanec stihl vrátit, nalezl ve firemní databázi prodávaných věcí Chinese Democracy.Datum začátku prodeje mělo být 25.11. A nebylo tam jen jedno nové album od Guns N' Roses, byly tam 3 různé!
3 alba? zase zítra.

O čem že to všechno je?

28. října 2008 v 17:42 | BatVin
Rocková skupina Guns N' Roses již od roku 1992 připravuje nové album.během jeho nahrávání se vystřídali téměř všichni členové kromě zpěváka Axla Rose a klávesáka Dizzyho Reeda.Nemám v plánu popisovat, co se dělo, možná někdy jindy, ale od té doby bylo utraceno za nahrávání a věci s ním spojené více než neuvěřitelných 30 milionů dolarů a album, které stále ještě nevyšlo se tak stalo bezkonkurenčně nejdražší nahrávkou všech dob.Mimochodem nahrávací společnosti Geffen Records se hlavně kvůli tomu dostala na pokraj bankrotu a musela být odkoupena Universal Music. Letos ale už opravdu jistě vyjde(jako každý rok v tomto tisíciletí).Ne opravdu, tentokrát je to jiné, už na přelomu let 2007/2008 odevzdal Axl Rose jeho nahrávací společnosti dokončené album Chinese Democracy.Možná si říkáte, proč proboha ještě nevyšlo, když už se od problematické skupiny konečně dostalo do rukou Universal Music, v jejímž zájmu je vydat jej co nejdříve; je to Chinese Democracy, proto.V USA můžete běžně slýchat vtipy na adresu skupiny, že dříve než album vyjde, bude v Číně skutečně demokracie.
Letos v létě Američan jménem Kevin Cogil, který se kdysi dostal k demo nahrávkám z připravovaného alba umístil 9 nedokončených písniček na internet. Kdyby to byla jakákoliv jiná skupina, jakékoliv jiné album (které nestálo 30 milionů dolarů) zcela zaručeně by se mu nic nestalo. Jenomže je to Chinese Democracy, je to Axl Rose a jsou to Guns N' Roses (kteří v dobách, kdy ještě vydávali alba častěji než jednou za 15 let a byly jednou z nejslavnějších kapel světa byli právem přezdíváni nejnebezpečnější kapela na světě - při jejich koncertech zahynulo několik lidí) a Cogil byl nejdříve vyslýchán a pak zatčen FBI. Z vězení se dostal na kauci 10 000 $, bohužel podle americké legislativy neudělal nic protizákonného a tak ho nakonec museli před pár dny osvobodit.
Co se dělo dál? Příště.